Žebříček nejbohatších lidí při zohlednění věku vede Zuckerberg

Jak The Economist podotýká, Mark Zuckerberg je už dnes bohatým mužem, pokud ale vyjdou prognózy chystaného facebookového vstupu na burzu, zařadí se mezi ty skutečně nejbohatší. Tržní ocenění pro IPO se očekává mezi 70 až 100 miliardami dolarů, některé odhady ale sahají za magickou hranici stovky miliard.

Žebříček vychází právě z této hraniční částky a očekává tak, že Zuckerberg za svůj podíl v největší sociální síti, který je 28,4 procenta, dostane 28,4 miliardy dolarů. Jen tento samotný fakt by jej skokově posunul z pozice 52. nejbohatší muž světa na příčku devátou (vycházíme-li z loňského žebříčku nejbohatších lidí planety podle Forbesu).

The Economist si také všiml, že mezi top 100 nejbohatšími lidmi jsou jen tři lidé mladší čtyřiceti let – spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin a teprve sedmadvacetiletý Zuckerberg. A tak vznikl žebříček nejbohatších lidí planety se zohledněním jejich věku, kdy je hodnota majetku každého z nich vydělená jejich aktuálním věkem. A zde už stojí zakladatel největší sociální sítě Facebook v samotném čele, i když jen poměrně těsně před Carlosem Slimem a Billem Gatesem.

Via Economist