Začíná vznikat první horor vytvořený na sociálních sítích

Režisér D. J. Caruso, který natočil thriller Disturbia, se rozhodl provést zajímavý filmově sociální experiment. A pravděpodobně se přitom inspiroval YouTube projektem Life in a Day od Ridleyho Scotta – jak jinak si vysvětlit, že Carusův projekt se rozběhne přesně den po oficiální premiéře tohoto snímku, tedy 25. července.

Uživatelé sociálních sítí ale v tomto případě nebudou sami kameramany a režiséry, ale Caruso je postaví do role scénáristů. Oficiální trailer k filmu (financovaný Intelem a Toshibou) naznačuje, o co vlastně půjde.

Zobrazuje mladou ženu, která se vzbudí v místnosti, odkud není úniku. Jediným jejím pojítkem s okolním světem je laptop položený na stole. A zde přichází role pro všechny amatérské kreativce na sociálních sítích.

V reálném čase, jak bude natáčení probíhat, totiž mají dávat ženě tipy, jak se může z místnosti dostat. S tím souvisí slogan celého projektu, který zní velmi lákavě: „Její jediná cesta ven je dostat vás dovnitř“. Každé dva dny pak tvůrci zpřístupní dosud natočené útržky, aby měli lidé přehled, jak se děj vyvíjí.

Zatímco tvorba obsahu bude zcela v rukou uživatelů, do oficiální filmové role pomocníka, který ženě pomůže najít cestu ven z pasti, bude obsazen jeden talentovaný herec.

Via Guardian, AF