Za první víkend se prodalo půl milionu iPadů 2

Skutečná čísla zatím nejsou známa, ale ještě před samotným začátkem prodeje se analytici všeobecně shodovali, že iPad 2 má zaděláno na to, aby se stal bestsellerem. Jeden z posledních odhadů od společnosti Gleacher & Co. předpovídal počet 600 tisíc prodaných tabletů během prvního víkendu, společnost Piper Jaffray se drží odhadu v rozmezí 400 až 500 tisíc kusů. Navíc se ukázalo několik pozoruhodných zjištění:

  • Celých 70 procent zákazníků kupovalo svůj první iPad. V případě nedávného iPhone 4 to bylo jen 23 procent.
  • Noví majitelé iPadu 2 jsou půl na půl rozděleni mezi majitele PC a Macu (49/51). U prvního iPadu převážili majitelé Macu v poměru 74 ku 26.
  • Téměř polovina lidí si koupila 3G model, 41 procent lidí si koupilo verzi 32GB, o téměř 10 procent více, než u prvního iPadu.
  • 65 procent zákazníků vlastnilo iPhone a 24 procent vlastnilo Kindle. Pouze šest procent lidí uvedlo, že si na svém novém tabletu chtějí číst.

První iPad se začal prodávat v dubnu 2010 a během prvních čtyřiadvaceti hodin se jej prodalo na 300 tisíc kusů – toto číslo nicméně obsahovalo i předobjednávky. Gene Munster, analytik Piper Jaffray, očekává, že iPad 2 překoná počet milion prodaných kusů výrazně dříve, než za 28 dní, jak se to podařilo jeho předchůdci. Zatím to tedy vypadá, že nováček iPad 2 překoná svůj ani ne rok starý vzor na plné čáře.

Novou verzi svého tabletu začal Apple naráz prodávat nejen ve svých 236 značkových obchodech, ale i v síti dalších deseti tisíc prodejen. U prvního iPadu bylo obchodů jen kolem tisícovky. Na český trh se má iPad 2 oficiálně dostat 25. března.

Via eWeek, PJ