YouTube slaví 6. narozeniny třemi miliardami zhlédnutí

Služba YouTube, která do České republiky dorazila na podzim 2008, k šestým narozeninám od svých uživatelů dostala hned dva rekordy. První překonanou metou je, že uživatelé z celého světa nahrají na server YouTube každou minutu už 48 hodin videa, tedy celé dva dny.

Během posledních šesti měsíců objem uploadovaného videa vzrostl o 37 procent a dokonce dvojnásobně v porovnání s loňským rokem. K prudkému růstu YouTube mimo jiné napomohlo prodloužení maximální délky videí z deseti na patnáct minut, zvýšení limitu pro velikost videa a spuštění živého vysílání.

Druhou zajímavou statistiku si mohlo YouTube odškrtnout během posledního víkendu, kdy za pouhý jeden den zaznamenal server přes tři miliardy zhlédnutí. To je o polovinu více než v loňském roce.

Také v České republice se videoportálu daří. Podle výzkumu TNS Infratest 2010 jej u nás používají tři čtvrtiny uživatelů internetu a je tak nejoblíbenější službou svého druhu u nás. Narůstá také počet nahraných videí – mezi lety 2009 a 2010 se počet uploadovaných videí v Česku zvýšil o 35 procent. Sledovanost videí pak za stejný časový úsek vzrostla mezi Čechy dokonce o 145 procent.

Via YT Blog, Google