YouTube sdružuje všechna videa vkládaná na blogy

Je to už více než týden, kdy se objevily první (a nyní již potvrzené) spekulace, že YouTube testuje novou funkcionalitu propojující video s obsahem, který k němu dodávají online média. Nápad vývojářů vychází z myšlenky, že nejrůznější blogy a stránky napříč webem embedují každý den videa z YouTube a často k nim přidávají i zajímavé komentáře z vlastní perspektivy.

Na oficiálním blogu společnosti se dočteme: „Toto sdílení videí napomáhá ukázat různorodost obsahu na YouTube a často přidává kontext k tomu, na co se díváte.“ Právě tyto konverzace umístěné na jiných místech webu mají nové stránky také uživatelům YouTube zprostředkovat.

Pod videem, které získalo velkou část zhlédnutí na některém vnějším webu, najdete odkaz „As seen on“, v češtině „Mohli jste vidět“. Ten vede na speciální YouTube blog, který sdružuje všechna videa embedovaná daným serverem spolu s odkazy na konkrétní články. Jako příklad uveďme třeba ten, která sdružuje videa na Mashable.

Nová funkcionalita je nicméně ještě ve vývoji. Například zatím nelze mezi jednotlivými blogy nijak snadno vyhledávat přímo na YouTube. Souhrn všech blogů, jejichž embedovaná videa i s komentáři míří v tuto chvíli v reálném čase i na YouTube, uvidíte nicméně po zadání vyhledávacího dotazu site:youtube.com/social/blog.

Předpokládáme, že v brzké době získají stránky videoblogů jasnější kontury a postupně budou obsahovat embedovaná videa i z dalších a menších zdrojů.

Via ST, YTB