YouTube brzy spustí online prodej filmů

Podle různých zpráv by se nová MOD (movie-on-demand) služba YouTube měla rozjet již během tohoto nebo příštího týdne, její oficiální oznámení je prý na spadnutí. Tedy nová, přesněji řečeno půjde o významně vylepšenou současnou službu, obohacenou, a to je to nejdůležitější, o obsah licencovaný největšími hollywoodskými studii.

Jednomu členovi Hacker News se dokonce podařilo najít záložní kopii nové verze obchodu. Z její podoby lze vyčíst, že kromě přidání nových filmů dojde také k částečnému redesignu, možné (i když nepravděpodobné) je i to, že obchod s hollywoodskými filmy bude zcela oddělený. V záložní kopii stojí filmy většinou 2 dolary, v menší míře 3 dolary a v několika málo případech 4 dolary. Filmy v největším konkurenčním obchodu, iTunes od Applu, mají cenu 2,99 dolaru, ceny YouTube tedy budou konkurenceschopné. Zajímavostí je, že uživatelům ze Spojených států se prý daří si ze záložní kopie filmy pořídit. V ČR se nám objevilo hlášení, že výpůjčka není v naší zemi momentálně k dispozici.

Nová podoba YouTube Movie Store

K licencování se z největších studií upsaly Sony Pictures Entertainment, Warner Brothers a Universal, z nezávislých studií například Lionsgate a Kino Lorber. Dohodu naopak prozatím odmítly firmy Fox a Paramount – obě studia mají dohodu s Applem v rámci iTunes.

Via TNW, BI