Yahoo: I online video už lidé nejvíc sledují v prime timu

Vyplývá to ze studie Yahoo, která srovnává návyky diváků online videa před dvěma roky a nyní. Dobře je to vidět na grafu níže. Zatímco dříve lidé kolem šesté začali počítače vypínat a zapínali televizi, v současnosti se tento trend oslabuje a lidé tráví více času u výpočetní techniky.

Proč? Vysvětlit se to dá třeba zvýšením podílu středně dlouhých a dlouhých videí. Zatímco v roce 2009 tvořily 11 procent videa celé epizody seriálů a 5 procent celé filmy, nyní je to 18 procent u seriálů a 8 procent u filmů. Podíl krátkých klipů se naopak zmenšil z 84 na 74 procent. Zdá se tedy, že čím dál tím více uživatelů dává před televizí přednost seriálu či filmu z internetu, a to klidně v té samé době, kdy dříve sledovali televizi.

Mezi další zjištění patří to, že lidé vnímají reklamu u videa tím pozitivněji, čím je profesionálnější video, k němuž je připojená. U profesionálního videa si spíše zapamatovali značku či reklamu, kterou viděli, u amatérského videa je naopak reklama mnohem pravděpodobněji než u profesionálního obtěžovala. Posledním zajímavým zjištěním je, že si lidé mnohem častěji pustí video, které je součástí článku, než video, které je na stránce osamocené.