Výborná vychytávka od Google přepošle stránku z počítače na telefon

Představte si, že potřebujete rychle odběhnout od počítače, kde máte otevřenou důležitou webovou stránku, kterou potřebujete mít u sebe k dispozici. Samozřejmě si jí můžete na svém smartphonu znovu vyhledat, pro uživatele Google Chromu a Androidu (a v budoucnu i iPhonu) se však objevilo mnohem šikovnější a působivější řešení. Pouhým kliknutím na tlačítko symbolizující mobilní telefon v rozšířeném Google Chromu je daná stránka v mžiku přeposlána přímo do vašeho smartphonu, kde můžete pohodlně pokračovat ve čtení, ať už jsou to třeba dopravní spojení nebo důležité pracovní materiály.

Vychytaný feature ale umí ještě víc, než pouhý přenos webových stránek. Například si můžete vyhledat trasu pomocí Google map na svém počítači, kliknutím ji přenést do svého mobilu a ten pak začne okamžitě navigovat. Nebo si najdete restauraci, kde byste rádi zamluvili stůl, kontakt zvýrazníte, kliknete na mobilní ikonu a dané telefonní číslo se ihned objeví na displeji vašeho mobilu připravené k vytočení.

Chrome to Phone je v tuto chvíli k dispozici jako aplikace pro Android 2.2 nebo jako rozšíření pro Chrome. Jedním z mála nedostatků této aplikace je, že alespoň prozatím nefunguje obousměrně, tedy od mobilu k počítači.

Via Mashable