Vizualizace: Jak se šířila první zpráva o smrti Usámy

O roli Twitteru v dění kolem smrti nejhledanějšího teroristy si můžete podrobně přečíst v našem článku nebo se podívat na nejzajímavější tweety v rozsáhlém vizuálním přehledu, který jsme připravili krátce poté. Jednou z nových osobností Twitteru se stal zejména Keith Urbahn. Se spekulací o možné smrti bin Ládina sice nepřišel první, ale jako první přinesl její důvěryhodné potvrzení. Podívejte se, jaký řetězec tím odstartoval i přesto, že jeho účet tehdy měl jen tisícovku následovníků.

Twitter ve spojení s největší událostí minulého týdne zažil jeden ze svých vrcholů a v jednu chvíli na něj přibývalo 5106 tweetů za sekundu. To sice nestačilo na 6939 tweetů při příchodu nového roku v Japonsku a 5530 tweetů po zásahu tsunami v téže zemi, jde ale o rekord z hlediska doby trvání takové špičky, protože hranice 3000 tweetů za sekundu byla překročena hned po několik hodin (v případě Super Bowlu to bylo jen 20 minut).

Urbahnův tweet během jedné minuty retweetovalo 80 lidí a jedním z nich byl i Brian Stelter z New York Times s 50 tisíci následovníků. Během dalších dvou minut už bylo reakcí přes 300.

Via SF