Virtual Boy od Nintenda ožívá v novém konceptu Jamese Tsaie

Systém pro virtuální realitu Virtual Boy, se kterým se Nintendo pokoušelo prorazit v 90. letech, se vrací. V 90. letech minulého století přišlo Nintendo s řadou úspěšných herních konzolí a po letech vývoje představilo systém Virtual Boy (VR32). Jenže v 90. letech nebyly technologie natolik pokročilé, aby se podařilo přijít s použitelným produktem a výsledkem byl jeden z největších failů japonského herního gigantu.

Koncept Virtual Boye si vzal do parády designér James Tsai, který přišel s modernizovanou verzí. Tsai v souladu s trendy dnešní doby, jako je retro estetika a herní mobilita, navrhl Joy-Glasses, které jsou určeny k Nintendu Switch. Hybridní Switch, který lze využít jako handheld i klasickou konzoli připojenou k televizi, patří k nejúspěšnějším herním konzolím posledních let. Navíc stále roste oblíbenost AR a VR her, což dokládá například úspěch titulů, jako je Pokémon Go, který se stal celosvětovým fenoménem. Sám Tsai uvedl: „Nostalgie 90. let přitahuje miliony mileniálů… Je třeba využít tento retro humbuk, přetvořit existující technologii a přinést něco jedinečného, co se spojí s novějšími generacemi.“ A tak se zrodily Joy-Glasses.

Zdroj: Yankodesign.com

Hry ze Switche lze díky těmto brýlím zobrazovat buď v headsetu, přičemž má uživatel stále možnost přenosu prostřednictvím externích displejů, jako jsou televize nebo monitory. Přechodové čočky brýlí se také přizpůsobí měnícímu se světlu, když hráči přepínají mezi headsetem a externím displejem. Joy-Glasses podporují rozšířenou realitu a duální hraní, takže společně může hrát více hráčů. Joy-Glasses jsou vybaveny vestavěným reproduktorem a uživatel má při používání odkryté uši, což umožňuje propojení a komunikaci s ostatními uživateli Joy-Glasses.

Zdroj: Yankodesign.com

Zdroj: Yankodesign.com

Možnosti komunikace a sociální konektivity propojuje rozšířenou realitu s realitou hráče a přináší tak vícevrstvou interaktivitu. Podobně jako nechvalně proslulé červenočerné barevné schéma na VR32, i Tsaiovy brýle Joy-Glasses mají infračervenou kameru, která po zapnutí promění hru a hráčův svět v různé zóny. Čočky Joy-Glasses využívají MicroLED technologii pro lepší kontrast, rychlejší reakční dobu a energetickou účinnost.

Zdroj: Yankodesign.com

Zdroj: Yankodesign.com

Diskuze k článku