Veleúspěšné Vánoce pro mobilní Facebook

Jaký je scénář tohoto úspěchu? Nebude to nic komplikovaného. Miliony uživatelů po celém světě si od Ježíška odnesly nový chytrý telefon – a co s takovým telefonem jiného, než honem rychle na Facebook. Celkem mobilní Facebook získal jen u dvou největších platforem přes 9 milionů nových uživatelů.

Nejvíce jich přinesla aplikace pro Android, 5,2 milionu měsíčních a 2,2 denních uživatelů, celkem má tedy mobilní Facebook na Androidech 92,6 milionu měsíčních uživatelů. Se solidním ziskem 4,1 milionu měsíčních a 1,7 milionu denních uživatelů (celkem 104,3 milionu měsíčně) nebyla příliš pozadu ani aplikace pro iPhone. U obou aplikací uvádíme přírůstky za týden od 24. do 31. prosince tak, jak je zaznamenal na Silvestra Eric Eldon z TechCrunche.

Podle dnešních dat se nicméně dá zhruba odhadnout i to, jaké přírůstky měly ostatní mobilní aplikace Facebooku. Kolem 1,5 milionu nových měsíčních uživatelů si připsala aplikace pro BlackBerry, zhruba 3,5 milionu aplikace pro iPad a 1,3 milionu aplikace Facebook for Every Phone. Aplikace pro Windows Phone získala jen v řádu desítek tisíc nových uživatelů, v celkovém součtu se vyšplhala přesně na 1 milion měsíčně aktivních.