Vedení Facebooku nesnáší film o Facebooku

Dva významní zástupci Facebooku, prezident Cheryl Sandberg a šéf pro komunikaci Elliot Schrage, měli možnost vidět film přibližně o měsíc dříve, než se ho dočkají američtí diváci. Velké nadšení v nich ale nevzbudil – doslova jej označili za „fikci“ a dokonce vyjádřili naději, že ho lidé budou ignorovat. To lze ovšem u napjatě očekávané premiéry letošního roku jen těžko přepokládat (viz plakát, teaser, oficiální trailer).

Přestože producenti filmu udělali zástupcům Facebooku drobné ústupky, aby si je získali pro částečnou spolupráci, hlavní myšlenka filmu zůstala. A právě v ní je podle tvůrců filmu, kteří se podle svých slov snažili co možná nejvěrněji vykreslit kontroverzní pravdy kolem začátků sítě, zakopaný pes.

Facebooku se z pochopitelných důvodů nelíbí vykreslení Marka Zuckerberga jako někoho, kdo podvedl své první partnery a kolegy a vybudoval společnost především s cílem získat si více přátel, zejména dívek. Jedinou útěchou může pro zakladatele Facebooku být to, že jej hraje mladý a pohledný herec Jesse Eisenberg.

UPDATE: Podle exkluzivních informací Těchinternetů z důvěryhodného zdroje Facebook ZAKÁZAL jakoukoli propagaci snímku The Social Network na své síti. Direktivní zákaz má platit plošně na celém světě a zahrnuje jak tvorbu stránek a skupin, tak klasickou reklamu. Týká se především aktivit oficiálních distributorů, stránky běžných uživatelů jím nemusejí být dotčeny. Pokud se aktivní postup sociální sítě proti propagaci filmu podaří dál potvrdit, mají obě strany postaráno o pořádnou senzaci. (redakce)

Via BI