V hledání Google možná půjdou blokovat domény

Blokovaná doména druhého či třetího řádu by se ve výsledcích vyhledávání vůbec nezobrazovala, na její místo by tedy nastoupil nejbližší další relevantní výsledek. Pro koho by tato funkce byla nejvíce bolestivá? Jednoznačně by na ní nejvíce doplatily obsahové farmy, zneužívající pro svou návštěvnost algoritmy vyhledávačů tak, aby se jejich weby zobrazovaly co nejvýše ve výsledcích na co nejširší škálu dotazů. Jejich hlavním cílem je přitom longtail, tedy delší a specifičtější vyhledávací dotazy.

Proč obsahové farmy? Pro celou řadu lidí jsou právě společnosti jako Demand Media tím důvodem, proč se funkce dožadují. Ačkoliv někomu může obsah těmito firmami tvořený a na internetu nabízený připadat užitečný, celá řada jiných uživatelů jej vnímá jako spam a odpad. Pokud by tito uživatelé předmětné domény zablokovali, kdo ví, zda by to zároveň nepoškodilo pozici webů ve vyhledávání pro ostatní, což by ve výsledku znamenalo pro obsahové farmy citelnou ránu.

Opatření je nicméně zatím v teoretické rovině, jak vyplývá z vyjádření Matta Cuttse dle Search Engine Land, Google jej v současnosti teprve zvažuje.

Via BI