V Bio Oko poběží celodenní přenos konference TED

Vůbec poprvé se v České republice bude živě přenášet do kina celosvětově proslulá konference TEDGlobal 2012 a to v rámci projekcí TEDxLive. Přenášet se bude formou streamingu ze skotského Edinburghu během celého dne ve středu 27. června. Ve čtyřech samostatných blocích se nad tématy globalizace, ochrany soukromí nebo života s mentální odlišností zamyslí významní vědci, umělci, intelektuálové i aktivisté z celého světa.

Koncept konferencí TED (zkratka pro Technology, Entertainment, Design) je v našich končinách již poměrně dobře známý díky lokálně organizovaným setkáním TEDxPrague, TEDxBrno či TEDxBratislava, promítání zajímavých přednášek v rámci formátu TEDxCinema a obecně díky zajímavým videím sdíleným online.

„TED a TEDx konference nabízejí lidem v krátkých 18minutových přednáškách inspiraci a pohled do různých oborů a sfér. Živý přenos z proslulého TEDGlobal bude pro fanoušky jistě zážitkem a Bio Oko jsme v jejich iniciativě zorganizovat streaming moc rádi podpořili,“ říká Petr Maňas, organizátor letošního pražského TEDx.

Co můžete očekávat? Malte Spitz se zeptal svého mobilního operátora, co všechno o něm ví – a výsledné údaje podrobil detailní analýze. Neil Harbisson nosí na jednom oku elektronický přístroj, který mu umožňuje slyšet barvy, včetně těch, které jsou pouhým okem neviditelné. Experimentalista Gerard Senehi zase vytváří prostředí, v němž lidé dokážou potlačit své přesvědčení o tom, co je a co není možné… To jsou tři příklady aktivit a ideových přístupů, jimiž hosté konference reflektují současný svět a pomáhají analyzovat nebo měnit zažitý pohled na něj.

Živý přenos TED konference z Edinburghu je rozdělen do čtyř bloků, kinosál Bia Oko proto bude pro veřejnost otevřen po celý den od 9:45 do 19:45 hodin s možností kdykoliv kinosál opustit a pak se do něj opět vrátit. Vstup na živý přenos konference je pro veřejnost zdarma do naplnění kapacity sálu kina. Všechna vystoupení řečníků jsou v angličtině, bez překladu.