Už i čeští vývojáři mohou prodávat aplikace pro Android

Po strastiplné cestě – dlážděné nekompatibilitami bankovních a právních systémů, posunutých uzávěrek a podobných „radostí“ – se podařilo pro české vývojáře otevřít další cestu k výdělku. Dosud mohli monetizovat svoje aplikace reklamou, tvorbou na zakázku, případně museli zakládat firmy v zemích, odkud již bylo možné aplikace prodávat přímo.

Zařazení České republiky na seznam bylo naposledy na spadnutí u příležitosti loňského Google Developers Day pořádaného v Praze, tedy v polovině října. Nakonec se speciální překvapení domluvit nestihlo, vývojáři nicméně tuto příležitost využili alespoň k protestu. Pro firmy a vývojáře se tak až nyní otevřela přímočarou cestu k tomu, aby prodávali svoje aplikace na místním i globálním trhu skrze Google Play.

Jak říká Martin Adámek, vývojář aplikace APNdroid s miliony stažení: „Je to dobrá zpráva pro všechny vývojáře, kteří se doposud spoléhali pouze na příjmy z reklam. Vzhledem k tomu, že se nebudeme muset věnovat složitějším řešením prodeje aplikací, budeme se moci soustředit na to podstatné – na vývoj.“ A Filip Hráček z Googlu dodává: „Právě proto pevně věřím, že se od českých vývojářů můžeme těšit na ještě kvalitnější a dotaženější aplikace.“

Via Google