Udělejte ze svojí facebookové Timeline působivé video

Jak jsme psali přesně před týdnem, po krátké době hájení je facebooková Timeline (česky Moje historie) povinná a nikdo už před ní neuteče. Jako vždy se ale takto významná změna neobešla bez protestů uživatelů, kterým stará podoba profilu vyhovovala lépe. My Timeline spíše vítáme, protože konečně nabízí použitelné hledání směrem do minulosti a přehled o všem, co na nás Facebook ví, a to včetně klíčových možností pro nastavení soukromí. Trocha snahy o popularizaci ale určitě neuškodí a tahle novinka vážně stojí za to.

Služba TimelineMovieMaker je výsledkem oficiální spolupráce Facebooku se společností Definition6, jak ostatně naznačuje už přítomnost slova Timeline v názvu a současně nepřítomnost žaloby. Aplikace si vystačí jen se základními povoleními a během pár minut celou Timeline promění do vizuálně působivého videa. Na výběr je i z různých druhů hudby a po dokončení je možné například ještě odstranit některé fotky.

Výsledný produkt lze samozřejmě sdílet na Facebooku s přáteli a podělit se tak s nimi o svůj život tak, jak ho vidí Facebook. A co si budeme povídat, Timeline je od počátku až překvapivě dobrá v zachycení důležitých momentů, takže někdy je výsledek nečekaně věrný skutečnosti. Zároveň jde o velice chytrý způsob, jak uživatele přimět k tomu, aby na své Timeline dál pracovali a sdíleli více informací. Touha vylepšit výsledné video a doplnit ho o některé zábavné nebo důležité momenty se totiž asi vyhne málokomu.

Aplikace je zjevně určená hlavně pro ty, komu sdílení informací o sobě nijak zvlášť nevadí, a tak jako tak ji těžko bude využívat někdo, kdo má veškerý obsah své historie nastavený jako soukromý. Dokazuje i to fakt, že na svém profilu musíte mít alespoň 75 fotek, abyste si video mohli vytvořit, což některé uživatele diskvalifikuje (ehm, třeba mě).

Ale kdo ví, třeba něco podobného jednou všichni budeme používat místo životopisu. Přinejmenším nějakého kreativního zájemce o práci v digitální agentuře něco takového určitě brzy napadne…

Via TNW