Ubuntu One Music Store: Hudební služba na cloudu

Canonical, který za Ubuntu One stojí, chce službu spustit do ostré verze koncem dubna, zároveň s ostrou verzí operačního systému Ubuntu Lucid (alias Ubuntu 10.4). Stejně jako u iTunes, Ubuntu One bude desktop aplikace, přes kterou bude možné si kupovat hudbu. Zásadním rozdílem ale je, že data se budou primárně uchovávat na Ubuntu One účtu na cloudu, s úložištěm do dvou gigabytů zdarma. Kromě hudby zde bude možné uchovávat i dokumenty, obrázky a další data.

Hudba se poté bude synchronizovat se zařízením, přes které se ke svému účtu uživatel připojí. Pokud by se náhodou chtěl připojit přes zařízení, které není na bázi Ubuntu, nevadí, k dispozici mu je webová stránka služby, přes kterou se ke své hudbě snadno dostane.

Obchod bude nabízet ke stažení různou hudbu podle oblasti, ze které se k němu připojíte. Vlastní obchod budou mít USA, Německo a Velká Británie, a dále zbylé státy Evropské Unie. Státy, které se nevejdou ani do jedné z těhle kategorií, budou mít podmínky společné. Důvodem jsou různé lokální dohody s nahrávacími společnostmi.

Část hudby bude k dispozici zdarma.