Twitter upravil Trendy, nabídne žhavá témata každému na míru

Uživatel, kterého zajímají aktuálně diskutovaná témata na Twitteru, tak má na výběr celou řadu možností, co může sledovat. Kromě toho, že se může podívat na trendující témata globálně, může je sledovat také podle více než 150 různých světových lokalit. Nejnověji se pak trendy přizpůsobují na míru přímo jemu.

Trendy na míru

Funguje to jednoduše, Twitter algoritmicky zhodnotí, jaké účty uživatel sleduje a kde se právě nachází, a podle toho vybere trendující témata tak, aby byla přizpůsobena jeho zájmům. Témata na míru lze samozřejmě vypnout, a místo nich sledovat aktuální témata obecná. Twitter je zavádí na web a do obou hlavních mobilních aplikací, pro iPhony a na Android. Vidět budou v záložce Discover, ve vyhledávání a na hlavní stránce, tedy na všech místech, kde Twitter běžně aktuální trendy zobrazuje.

„Algoritmus stojící za Trendy bude nadále odhalovat témata, která jsou právě populární, místo témat, jež byla populární delší dobu nebo třeba v určitý den, aby vám pomohl objevit ta nejžhavější témata současných diskuzí na Twitteru, která pro vás jsou relevantní,“ komentoval novinku pro server VentureBeat mluvčí Twitteru.

Via Twitter