Twitter nabízí webům nové tlačítko Follow

Google, Digg, Yahoo, LinkedIn, Foursquare. Ti všichni už mají svá tlačítka na stránkách třetích stran. Nejprestižnější místa napříč různými weby ale zabírají tradičně Facebook a Twitter. A právě Twitter teď po svém již zaběhnutém tlačítku Tweet Button přináší ještě dlouho očekávaný Follow Button.

Nové tlačítko Follow představil Twitter včera na svém oficiálním blogu. Zatímco Tweet Button umožnil sdílet konkrétní oblíbený obsah, tlačítko Follow, jak už sám název napovídá, propojuje uživatele s konkrétní firmou či jedincem. Jde o nový způsob, jak mohou uživatelé jednoduše sledovat Twitter účty, které je zajímají, a to přímo z oblíbených stránek.

Podle zástupců Twitteru je tlačítko Follow novým mocným nástrojem pro vydavatele a značky: „Když přidáte tlačítko Follow na vaše stránky a budete využívat Twitter, abyste zůstali ve spojení s vaším publikem, máte v rukou mocnou kombinaci. Lidé, kteří následují váš účet, častěji retweetují a zapojují se do vašich tweetů i navštěvují vaše stránky.“

Už včera nové tlačítko adoptovalo na padesát blogů včetně AOL.com, About.me nebo třeba Lady Gaga či Jenifer Lopez. Chcete mít také tlačítko Follow na svých stránkách? Vyplňte jednoduchý formulář a zkopírujte si do cílového místa HTML vašich stránek kód zobrazený na pravé straně.

Via TNW, TC