Twitter ceněn na 10 miliard, chce ho Google i Facebook

Se spoustou zajímavých informací na téma Twitter přišel Wall Street Journal. Předběžná jednání mezi Twitterem, Googlem a Facebookem prý probíhají bez valného úspěchu už delší dobu, přičemž mikroblogovací služba je ceněna na osm až deset miliard dolarů. Ještě v prosinci, kdy Twitter získal 200 milionů dolarů investic, byla jeho cena stanovena „jen“ na 3,7 miliardy.

Podle WSJ služba v minulém roce utržila 45 milionů dolarů a vykázala ztrátu, především kvůli investicím do datových center a zaměstnanců, kterých už je 350. Deset miliard by se tak mohlo zdát jako dobrá nabídka, Twitter má ale jiné plány. Pro letošek počítá s růstem tržeb na 100 až 110 milionů dolarů i díky tomu, že zájem o jeho nové reklamní formáty (Promoted Trends) údajně překonává všechna očekávání.

Latentní zájem Facebooku i Googlu je logický a dá se předpokládat, že pokud by Facebook sehnal dost peněz, udělá Google všechno pro to, aby jeho nabídku překonal – což by mu asi nedělalo velké problémy. Zdroje uvnitř společnosti nicméně tvrdí, že Twitter má ambice stát se společností s hodnotou 100 miliard dolarů a své nezávislosti se zatím vzávat nehodlá.

Po nedávné investici 1,5 miliardy dolarů do Facebooku při ocenění na 50 miliard, nabídce Googlu na převzetí Grouponu za cenu kolem šesti miliard nebo ohlášeném vstupu LinkedIn na burzu není divu, že se také Twitter stal středem pozornosti. Ochota investovat do je zdánlivě nekonečná a kdyý AOL neváhal zaplatit za Huffington Post desetinásobek jeho ročních příjmů, není důvod, proč by totéž nemohlo platit i pro Twitter.

Via WSJ