Tuníme Facebook. Nově i s panoramatickými fotkami

Když je něco naše, tak si to taky rádi pipláme a vylepšujeme, abychom se vyčlenili z davu. Ať už je to auto, notebook, plocha ve Windows… nebo profil na Facebooku. Většina uživatelů by asi byla nejraději, kdyby si mohli vybírat mezi stovkami různých skinů (čehož také dovedně využívají facebookoví podvodníci) a instalovat všelijaká blikající rozšíření. Facebook nám nic takového nenabízí, ale díky kreativitě jeho uživatelů už existuje celá řada cestiček k originalitě.

Všechno spustil svým hackem (v původním, pozitivním slova smyslu) francouzský umělec Alexandre Oudin, který přišel na to, jak novou podobu profilů využít k tvorbě nádherných a chytrých výjevů. Galerii těch nejlepších jsme vám ukázali již před časem a pokud jste ji ještě neviděli, určitě se nechte inspirovat. Protože byl ale původní postup docela pracný, objevily se aplikace, které všechno zvládnou za vás – například Profile Maker nebo brandovaná aplikace od Schweppes. Pokud se smíříte s tím, že si tvůrci aplikací udělají z vašeho profilu tak trochu reklamu, výsledky mohou být velmi zajímavé (i když těch nejlepších stále dosáhnete ručně).

Autoři Profile Makeru nyní přišli s další novinkou, kterou je aplikace Photo Strips. Ta umožňuje vkládat fotografie v podobě panoramatických výjevů, které zaručeně zpestří vaši domovskou stránku na Facebooku. Nevýhodou je, že kromě efektního dopadu na váš profil pak fotografie moc nefungují samostatně a také se nezbavíte možná trochu otravné reklamy, která by jistě mohla být na decentnějším místě. Navíc můžete umístit jen krátký popisek a s podporou diakritiky nepočítejte. Ale pro hračičky je to rozhodně lepší než nic.

Najdou se ale i uživatelé, kteří nepotřebují žádné obezličky a vystačí si s obyčejným komentářem k tomu, aby na své přátele zapůsobili. Ať už obsahem, nebo formou. Schválně se podívejte na některé z těch, které po internetu už nějakou dobu kolují.

Smutný fakt, že se Facebook podle všeho nechystá umožnit nám změnit jeho barvu na žlutou, černou nebo jistě působivou bílou (i když na oranžovo si ho za 50 dolarů přebarvit můžete), stejně neodradí kreativce od toho, aby popustili uzdu své fantazii. Některé grafické návrhy bychom v praxi rozhodně uvítali. Co říkáte třeba na tenhle?

Máte nějaké další nápady, jak si s Facebookem pohrát, nebo vlastní výtvory, o které byste se chtěli podělit? Sem s nimi!