Tři způsoby, jak si z profilu na Facebooku udělat video

V poslední době přilákalo pozornost uživatelů několik podobných aplikací, každá z jiného důvodu. Ty docela dobře ukazují trend, který v budoucnu bude bezpochyby posilovat s tím, jak o nás Facebook díky Timeline bude mít stále komplexnější obrázek. Personalizovaná emotivní sdělení na míru v podobě pohyblivých obrázků jsou totiž tím nejpůsobivějším, co v současnosti Facebook nabízí.

Nebezpečné modré lízátko

Jako první připomeňme dodnes nepřekonanou aplikaci Take This Lollipop. Ta si za cíl dala uživatele vystrašit a přimět je k přemýšlení o ochraně vlastních údajů. Díky perfektnímu technickému zpracování vás její poselství rozhodně nemine. Přestože jde o starší kousek a podle všeho zatím nepodporuje Timeline, na funkčnosti se to naštěstí neprojevilo.

Tenhle rok je váš

Naopak zcela čerstvá aplikace Year of You od sportovní značky Lorna Jane se za využití podobných prostředků (kvalitní video proložené statusy a obrázky přátel) snaží uživatele Facebooku pozitivně motivovat. Tenhle rok totiž může patřit vám stejně jako komukoliv dalšímu. Výsledný efekt sice rozhodně není tak silný jako v předchozím případě, jde ale o zajímavou ukázku toho, co by mohly v budoucnu využít například dobročinné organizace. Bohužel dost trpí na diakritiku, pokud máte „blbé“ české jméno.

Já a moje Timeline

Nedávno odhalená služba TimelineMovieMaker je pak dokonce výsledkem oficiální spolupráce Facebooku se společností Definition6 a cílem je v tomto případě propagovat facebookovou Timeline. Aplikace si vystačí jen se základními povoleními a během pár minut celou Timeline promění do vizuálně působivého videa. Na výběr je i z různých druhů hudby a po dokončení je možné například ještě odstranit některé fotky. Jde o chytrý způsob, jak uživatele přimět k vylepšování jejich Timeline, neboť touha „vytunit“ výsledné video bude jistě silná a kreativní možnosti jsou velké.

Jak bylo připomenuto i v naší diskuzi, pochvalu zaslouží také fakt, že výsledkem není klasické video, ale jakýsi flashový prohlížeč Timeline. Fotky a údaje se tak nikde neukládají, jsou zachována všechna omezení viditelnosti i nastavení soukromí.

Napadají vás i nějaké další způsoby, jak by se taková videa dala využít?