Tlačítko +1 již je na víc webech než tlačítko Tweet

BrightEdge, platforma orientovaná na SEO, analyzovala 10 tisíc nejnavštěvovanějších webů z hlediska přítomnosti sociálních pluginů Twitteru, Facebooku a Googlu. A výsledek? Nejméně ze zmiňované trojice měl svých tlačítek Twitter, ta se objevila na 3,4 procentech webů. Z nich měl 2,1 procenta na svědomí Tweet button a 1,3 procenta tlačítko Follow. O něco lépe si vede +1 od Googlu, který je pro weby dostupný asi měsíc. Ten byl přítomen na vrchních deseti tisících webech v 4,5 procentech případů. S velikým náskokem vyhrál Facebook. Jeho Like užívá 10,8 procenta webů, Like box 6,1 procenta a další weby užívají ještě Facebook Connect a sociální doporučení.

Přítomnost pluginů největších sociálních sítí na top 10000 webech

I přes relativní uživatelský úspěch, který Google+ zaznamenává, se nicméně Google nebrání spolupráci se svými dvěma největšími rivaly. Prohlásil to ve čtvrtek Eric Schmidt. Dokonce z jeho strany existuje představa hlubší integrace Facebooku a Twitteru s Google+. Koexistence více sociálních sítí by prý neměla představovat problém.

Problém taková spolupráce ovšem může představovat hrozbu pro Facebook, který již teď má na své straně většinu uživatelů, a který by je podobnou integrací vlastně jen přivedl přímo do náruče svého nejnebezpečnějšího konkurenta. Na rozdíl od Googlu, pro který je Google+ jen jakousi třešničkou na dortu a investicí do budoucnosti, Facebook je na sociálním rozměru svých služeb existenčně závislý. Kdyby přišel o uživatele, přijde i o peníze. Google oproti tomu má peníze hlavně z vyhledávání, kde mu dominantní pozici v dohledné době rozhodně nikdo nevezme.

Pokud jde o Twitter, zde jde hlavně o podobnou funkčnost, kterou mají s touto službou kruhy v Google+. Pokud by své uživatele Googlu mikroblogovací platforma přivedla, mohlo by se stát, že by se jim Google+ zalíbilo a Twitter by opustili. I Twitter je na sociálních službách závislý, nemůže si tedy dovolit riskovat. Dohoda o integraci je proto velmi nepravděpodobná.

Via Mashable, VB