The Social Network nejlepším filmem roku 2010?

Dosud film vydělal už 93 milionů dolarů ve Spojených státech a dalších 104 milionů v dalších zemích. Překonání hranice 200 milionů dolarů tak bude otázkou dní. Rozpočet na výrobu a distribuci přitom činil 45 milionů. Počínaje 7. lednem 2011 se navíc film se vší parádou vrátil do 600 amerických kin, aby na sebe upoutal dostatečnou pozornost s blížícími se Oscary. Na 11. ledna je pak plánován začátek prodeje DVD s více než osmi hodinami bonusových materiálů.

Ani pokud jde o nasbíraná ocenění, nevede si The Social Network rozhodně špatně. Film získal hned čtyři ocenění americké National Board of Review, jejíž ceny jsou často vodítkem k tomu, kdo může pomýšlet na Oscary (za nejlepší film, nejlepší režii, pro nejlepšího herce a za nejlepší adaptovaný scénář). Stejně tak vybojoval plných šest nominací na Zlaté glóby a boduje i v nespočtu dalších přehlídek a soutěží – jmenujme nominaci na nejlepšího herce od Screen Actors Guild, nominaci na nejlepší film od Producers Guild of America či nejlepší adaptaci od Writers Guild of America.

Jako nejlepší film roku vybralo The Social Network také 24 různých sdružení kritiků a nespočet médií, například The New York Times, New York Post, The New Yorker, Los Angeles Times, Wall Street Journal, Washington Post, LA Weekly, Entertainment Weekly, Rolling Stone, Chicago Sun-Times, Denver Post, Boston Phoenix, Cleveland Sun, Daily Mail, Daily Telegraph, Huffington Post a spousta dalších.

Souhlasíte s nimi, nebo jste loni viděli lepší film?

Via Deadline