Tablety nejčastěji slouží ke hraní her

Hry na svém tabletu hrálo 84 procent uživatelů, informace hledalo 78 procent, e-maily si četlo a odpovídalo na ně 74 procent lidí. Dalšími poměrně oblíbenými činnostmi bylo připojení na sociální sítě, sledování videí a pouštění hudby. Vcelku překvapivé bylo umístění čtení zpráv a e-booků, činností, které jsou často vyzdvihovány jako důvody pro pořízení tabletu. Ani jedna se neumístila v top 3.

Většina uživatelů, přesněji 59 procent, nicméně potvrdila, že více než papírové knihy čtou na svých tabletech. Naopak pouze každý třetí trávil více času na tabletu než sledováním televize. Pod 30 minut denně trávilo na svém iPadu, Galaxy Tabu či jiném tabletovém počítači jen 11 procent uživatelů, 38 procent se mu věnovalo přes dvě hodiny, tedy relativně hodně. 82 procent uživatelů se tabletům věnovalo nejvíce doma, jen 7 procent je mělo především pro využití během pracovních hodin.

Přitom 69 procent uživatelů tablety užívalo primárně během pracovního týdne, jen 31 procent si jejich funkce vychutnávalo o víkendu. Tomu, že uživatelé využívali tablety především během všedních dnů po práci odpovídá i fakt, že 62 procent uvedlo jako hlavní denní období pro jejich využití noc, pouze 38 procent den. 77 procent uživatelů využívá od pořízení tabletu méně stolní počítač, primárním počítačem se ale stal jen pro 28 procent z nich.

Výsledky průzkumu si můžete ve formě přehledných grafů prohlédnout v PDF formátu.