Své komentáře na Facebooku nyní můžete volně editovat

Na druhou stranu, při editování vždy hrozí nebezpečí, že s pozdější editací staršího komentáře bude přerušena souvislost v diskuzi. Kdokoliv, kdo na diskuzi natrefí až po editaci, tak může mít problém s pochopením, o čem diskutující vlastně mluvili. Proto Facebook umožňuje podívat se i na historii editací, kde je vidět každá jednotlivá změna a čas jejího provedení.

Historie editací

Pokud vám sociální síť funkci již zprovoznila, najdete ji v pravém horním rohu vašeho komentáře, ve stejném místě, kde se historicky nacházelo tlačítko pro jeho smazání. Při rozkliknutí se objeví menu s nabídkou, zda komentář chcete editovat, nebo rovnou smazat. Historii editací zobrazíte kliknutím na tlačítko „Edited“ umístěné mezi časem vložení komentáře a tlačítkem Like. Pokud zatím nabídku pro editaci nevidíte, Facebook by vám ji měl zpřístupnit nejpozději během několika dnů.

Editace komentáře

V minulosti už bylo možné příspěvky měnit, ale jen ve velmi krátkém čase po jejich odeslání a funkce nebyla úplně praktická. Ještě je třeba doplnit, že možnost editování komentářů prozatím nenajdete v diskuzních pluginech pro webové stránky. Logicky nicméně lze předpokládat, že se časem dočkáme i zde.

Via TNW