Studie: Využití mobilního Facebooku podle platforem

Podle statistických údajů samotného Facebooku navštěvuje sociální síť skrze mobilní telefony či tablety 250 milionů lidí. To je jen necelá třetina všech uživatelů Facebooku. Jde přitom o počet jedinečných uživatelů – jen jednou jsou započítáni ti, kteří chodí na Facebook například z iPhonu i z iPadu.

Blíže se na celou problematiku rozhodl podívat výzkumník Benedict Evans. Vyšel z čísel uváděných na facebookových stránkách aplikací pro jednotlivé platformy (viz. pro iPhone). Zajímalo jej, jaký je podíl jednotlivých mobilních přístrojů v celkovém koláči.

Jednoduchým součtem došel k celkovému počtu 222 milionů uživatelů, kteří přistupují k Facebooku skrze mobilní aplikace pro iPhone/Android/Blackberry a podobně. To není daleko od oficiální statistiky sociální sítě a navíc Evans nezapočítal uživatele, kteří navštěvují Facebook prostřednictvím mobilního webu.

Podle Evansových zjištění dominuje této sféře iPhone (86 milionů uživatelů), v závěsu za ním najdeme Android (76 milionů). Konkrétní podíly najdete v prvním z následujících grafů.

V úvahu je potřeba vzít také aplikace třetích stran, například ty od samotných výrobců přístrojů. Evans odhaduje, že je využívá asi o polovinu méně lidí, než oficiální aplikace.

Všechna čísla označují počet aktivních uživatelů za měsíc (monthly active users, MAA), což je standardní měřítko pro sociální média.

Via RWW