Studie: Ekosystém Facebooku vytváří statisíce pracovních míst

Studie uvádí, že takzvaná „Facebook App Economy“ ve Spojených státech vytvořila nejméně 182 tisíc pracovních míst a obyvatelům přinesla platy ve výši 12,19 miliardy dolarů. Odvážnější odhad pak operuje s počtem více než 235 tisíc pracovních míst a 15,71 miliardy dolarů. Studie hodnotila ekonomickou hodnotu pracovních míst vytvořených přímo v rámci firem, které se specializují na facebookové aplikace a další služby, i míst, která vznikla v ostatních sektorech podnikání jako důsledek rozšiřujícího se ekosystému Facebooku.

Přestože jde o obrovské číslo, nemuselo by být zase tak nereálné. Prvky Facebooku integrovalo na celém světě už 2,5 milionu webů a jeho uživatelé instalují 20 milionů aplikací každý den. Na externích webech každý měsíc vstoupí do interakce s Facebookem více než 250 milionů lidí. Zejména díky virálnímu rozmachu sociálních her a stále širšímu užití tlačítka Like neustále roste počet vývojářů, kteří na Facebook spoléhají.

Samotný Facebook zaměstnává přes 2000 lidí a dál pokračuje v rychlém růstu, kromě toho ale pomohl také ke vzniku gigantů jako je Zynga, která je hodnocena i na více než 15 miliard dolarů, nebo společnost Buddy Media, která už je analytiky také oceňována na více než miliardu dolarů.

Via TC