Starost navíc, Facebook mění velikost profilových obrázků

Facebook změnou velikosti pravděpodobně zareagoval na redesign Google+, ve kterém se profilové fotografie na pozadí velkého obrázku objevily také, jsou ale podstatně větší. Problém je, že profilové obrázky na Facebooku se zvětšily bez jakéhokoliv předchozího upozornění. Řada uživatelů přitom měla profilovku vyladěnou s obrázkem na pozadí tak, aby vzájemně navazovaly a doplňovaly se do jednoho celku.

Podle stránky HyperArts Web Design, která problémy s profilovými obrázky sleduje od samého začátku, se změna týká pouze osobních profilů. Pokud jde o dočasnou změnu velikosti profilových fotografií u některých stránek, ta byla pravděpodobně pouze bugem doprovázejícím počátek rolloutu pro osobní profily. Navíc se zobrazovala jen v některých prohlížečích. Na druhou stranu, větší profilové fotografie stále nejsou ani u všech osobních profilů s Timeline a Facebook se k situaci zatím nevyjádřil.

Rozdíl ve velikosti spočívá v tom, že zatímco dříve byla strana nahraného profilového obrázku zkrácena na 125 pixelů, nyní je to o 35 pixelů více. Novým rozměrem osobních profilových obrázků tak podle všeho bude 160×160 pixelů.

Via HAWD, TNW