Služby osobního cloudu za pět let dosáhnou na 12 miliard

Podle Forresteru má do roku 2016 jen ve Spojených státech téměř 200 milionů uživatelů využívat služby osobního cloudu, takzvaný „P Cloud“. Přibližně polovina z nich za ně bude platit, ať už formou předplatného nebo jednorázových transakcí. Největší hráči, mezi něž budou zřejmě patřit Microsoft, Google a Apple, se tak budou moci ucházet o přibližně 12 miliard dolarů.

Služby umístěné v osobním cloudu se budou vytvářet kolem e-mailových a datových služeb s velkou kompatibilitou jako je iCloud nebo Gmail s Google Apps. Ty dle Forresteru pokryjí základní potřeby uživatelů a budou doplněny o aplikace třetích stran díky API, která umožní propojení například s Dropboxem nebo Flickrem. Nová podoba služeb bude reakcí na měnící se chování uživatelů, kteří častěji střídají více zařízení a jsou v pohybu.

Zajímavostí je, že Forrester nepřičítá do budoucna velkou roli Amazonu, přestože je v oblasti cloudu momentálně aktivní. Je to dáno tím, že osobní cloud podle něj ovládnou firmy s již existující silnou komunikační infrastrukturou a vlastními operačními systémy.

Via RWW