Služba MVF prozradí, kdo je váš nejhodnotnější přítel

MVF je originální hack pocházející z dílny Alexandera Tauba a Michaela Schonfelda. Světlo světa spatřil teprve minulý týden, ale díky velké mediální pozornosti je z něj rázem populární virál. Úspěch takové vychytávky jen dokazuje, jak je pro uživatele lákavé vědět, kdo je pro tím nejvýznamnějším kontaktem na sociálních profilech. Přeci jen jde o údaj, který služby typu Klout neposkytují.

Tvůrci nejprve nabídli MVF pro Twitter a až později přidali také MVF pro Facebook. Postup jeho určení je přitom docela zvláštní – váš nejcennější facebookový přítel je vybrán na základě vážené kombinace celkového počtu jeho přátel a odběratelů.

Jak říkají sami tvůrci: „Hodnotu je těžké definovat. Budujeme tuto aplikaci, abychom to vyzkoušeli a udělali. Dívali jsme se na hodnotu jako na komoditu. Čím je vzácnější, tím je také cennější. To je to, co jsme měli na mysli při definování hodnoty. V potaz jsme vzali také popularitu, jak dobrou, tak špatnou. Snažili jsem se přitom najít rovnováhu popularity a vzácnosti.“ Ve svém prohlášení Taub a Schonfeld také vybízejí samotné uživatele, aby jim psali své náměty a připomínky k vylepšení jejich hacku.

V tuto chvíli jde tedy spíše o vtipnou vychytávku, na které je potřeba dále pracovat. Pokud ale tvůrci využijí naplno její potenciál, může se stát cenným nástrojem.

Via TNW