Seznam spustil vyhledávač zájezdů Sdovolena.cz

Sdovolena.cz je na českém internetu vůbec prvním projektem svého druhu. Orientuje se výhradně na nabídku cestovních kanceláří, které zájezdy přímo pořádají a organizují. Služba vznikla ve spolupráci s Asociací cestovních kanceláří ČR.

„Na rozdíl od dosavadní praxe nabídky dovolených, kterou provádějí na internetu buď specializované cestovní agentury, nebo přímo cestovní kanceláře, se jedná o vyhledávač produktů různých cestovních kanceláří, aniž by do tohoto procesu Sdovolená.cz vstupovala z pozice cestovní agentury. Klienti, které zájezd některé cestovní kanceláře na Sdovolené osloví, budou nasměrování přímo do cestovní kanceláře, která s nimi uzavře cestovní smlouvu,“ popsal generální ředitel Čedoku Miroslav Res.

V současné době nová služba zobrazuje stovky tisíc termínů zájezdů z nabídky největších cestovních kanceláří jako jsou Čedok, FIRO-tour, Fischer, Exim tours, Eso travel nebo Blue Style a dalších. Obsahuje nicméně i služby středních a menších regionálních kanceláří, které výběr kompletují.