Šéf WikiLeaks Julian Assange bude mít vlastní TV show

Assange, který momentálně žije ve Velké Británii a čeká, jak dopadne jeho odvolání proti vydání do rodného Švédska, rozhodně nezahálí. Předevčírem pozdě večer se na oficiálním blogu WikiLeaks objevilo překvapivé oznámení, že tato kontroverzní postava bude uvádět vlastní TV show.

Pořad by měl být koncipovaný jako série hloubkových rozhovorů s klíčovými politickými hráči, mysliteli a revolucionáři. Společným tématem bude „svět zítřka“ a cílem přehodnocování dění kolem nás.

Show se začne vysílat v polovině března a zatím je v plánu deset půlhodinových epizod v týdenních intervalech. Prohlášení na blogu nespecifikuje formu distribuce, dočteme se zde jen, že „počáteční licenční závazky pokrývají více než 600 milionů diváků prostřednictvím kabelového, satelitního a pozemního vysílání“.

Nejde o první počin, který vede ke zviditelnění značky WikiLeaks. Už loni v únoru otevřela společnost dárkový online obchod, aby vylepšila své financování. Prodávají se zde nejen trička, ale také deštníky, slunečníky nebo placky s logem WikiLeaks a sloganem Odvaha je nakažlivá.