Se smartphonem v ruce bude hokej větší zábava, slibuje aplikace Virgla

Už zítra začíná v Česku pořádané mistrovství světa v ledním hokeji. Uživatelé, kteří budou zápasy českého týmu sledovat v televizi a zároveň vlastní smartphone se systémem iOS nebo Android, si budou moci užít více zábavy. Aplikace Virgla totiž k letošnímu mistrovství přinese fenomén zvaný second screen.

Kanál nazvaný Hokej 2015 připravil americký startup Virgla ve spolupráci s oficiálním partnerem národního týmu McDonald’s. Právě díky němu budou do aplikace proudit informace ze zákulisí a spousta interaktivního obsahu. Virgla slibuje například doprovodná videa zajímavé fotografie nebo možnost hlasování o sporných momentech zápasu. Aplikace navíc sleduje i dění na sociálních sítích a přináší možnost chatovat s ostatními fanoušky, kteří ji využívají. Ani ve chvílích, kdy tak poběží reklamní přestávka nebo kdy se čeká na vhazování se nebudou fanoušci se smartphonem nudit.

Aplikace Virgla je platformou, která umí podobné rozšíření zážitků nabídnout pro celou řadu událostí. Autoři slibují, že v brzké době bychom se i v České republice měli dočkat rozšíření i na některé další sportovní akce nebo třeba kulturní události. Aplikace by tak mohla například vylepšit orientaci účastníků některých letních hudebních festivalů. Samotná aplikace umí reagovat i na různé podněty jako jsou zvukové sekvence, naskenované obrázky a využívá i geolokace nebo iBeacons.

Virgla je samozřejmě zároveň platformou pro inzerenty. Těm přináší možnost právě v rámci rozšířených informací uživateli nabídnout související produkt – například ten, který se objeví na obrazovce v televizi. Díky zábavním interaktivním prvkům navíc budou moci aktivní uživatelé za svou interakci v aplikaci sbírat body, které půjde proměňovat třeba za různé odměny nebo slevy.

Na vývoji aplikace spolupracovalo s Virglou české vývojářské studio STRV, dodavatelem obsahu pro McDonald’s, který je partnerem kanálu Hokej 2015, je tým Farmhouse, který je součástí agentury Leo Burnett.

Aplikaci vyzkoušíme a o naše zkušenosti se s vámi podělíme.

Diskuze k článku