Recap: Co přinesl 47. týden roku 2020

K jakým technologickým průlomům došlo v uplynulém týdnu? BMW otestovalo svůj e-wingsuit, který mu závidí i Batman. Co mají společného Foxconn a skládací iPhone? Zoom podporuje rodiny v době pandemie a rozdá jim pár „videominut“ zadarmo. FBI povolala AI na špinavou (administrativní) práci a jen tak mimochodem – jakou máte teplotu?

BMW předvedlo svou první batmaní kombinézu

Elektřinou poháněný wingsuit od BMW dosáhl při prvním letu oblohou rychlosti 300 kilometrů za hodinu. Profesionální skydiver a BASE jumper Peter Salzmann, který byl součástí vývojového procesu, byl vysazen helikoptérou ve výšce 3 000 metrů a uskutečnil první let nad rakouskými horami. E-wingsuit je poháněn mechanismem umístěným na hrudi, který dokáže vytvářet tah o délce až pět minut. V článku najdete odkaz na dvouminutové video z prvního letu spolu s několika fotografiemi.

Foxconn testuje skládací iPhone?

Ze zpráv od dodavatelů vyplývá, že Foxconn testuje skládací iPhone pro Apple, jehož uvedení Apple údajně plánuje na září 2022. Tuto domněnku podporuje i informace, že jablečný gigant objednal od Samsungu skládací obrazovky. Společnost Foxconn byla požádána, aby otestovala obrazovku i skládací prvky zařízení. Běžné notebooky se při klasickém testování musí otevřít a zavřít až třicettisíckrát. Foxconn provede více než 100 000 testů skládacího iPhonu. Bude jej otevírat a zavírat. Otevírat a zavírat.

Zoom rozdává dárky ke Dni díkůvzdání

Zoom se nechal slyšet, že během svátků nebude rodinné videokonference časově omezovat. Pokud si uživatelé neplatí členství za 15 dolarů měsíčně, tak jsou jejich videohovory omezené na 40 minut. Zoom však tyto časové limity dočasně zruší během Dne díkůvzdání, tj. od půlnoci 26. listopadu do 6 h 27. listopadu (východního času ET). Lídr v moderní komunikaci v současné době obslouží 300 milionů videoschůzek denně a společnost odhaduje, že letos propojí lidi na 3 bilióny „videominut“.

FBI najímá na nudnou práci roboty

FBI za dobu své existence nashromáždila miliardy složek a papírů. Když se navrhovalo nové zařízení pro uložení přibližně 2 miliard stran ve 360 000 kontejnerech, FBI uznala, že manuální vyhledávání dat ze záznamů je vzhledem k velikosti sbírky téměř nemožné. Po prozkoumání různých řešení se FBI rozhodla zaměstnat 140 robotů, kteří budou automaticky ukládat a načítat záznamy. Roboti zefektivní proces získávání dat a napomohou optimalizaci úložného prostoru – nebude potřeba zachovávat uličky pro přístup člověka. Jejich software se zaměřuje pouze na čísla záznamů a čísla kontejnerů, takže ke složkám nemusí mít přímý přístup.

Co přináší covidová verze Google Maps?

Google oznámil změny v Google Maps, konkrétně se jedná o COVID aktualizace, jako je objednávání jídla s sebou, informace o zaplněnosti veřejné dopravy v reálném čase a jízdní režim pro Google Assistanta. Jízdní mód nabízí hlasové ovládání telefonních hovorů, přehrávání médií, zasílání zpráv a další funkce. covidové rozšíření nyní zobrazuje informace o počtu případů v okolí, stejně tak i odkazy poskytované místními úřady. Uživatelé v některých zemích si mohou už od loňského roku objednávat z Google Maps i jídlo, nyní navíc uvidí předpokládané časy dodání nebo vyzvednutí. Google letos rozšířil Google Maps o 250 funkcí.

Lidská teplota v průběhu dvaceti let prudce klesla

Před dvěma sty lety bylo zjištěno, že průměrná teplota lidského těla byla 98,6 stupně Fahrenheita neboli 37 stupňů Celsia. Za poslední dvě desetiletí však vědci zaznamenali pokles průměrné teploty u zdravých dospělých ve Velké Británii a USA. Ve stejné době došlo k podobnému poklesu tělesné teploty i u domorodých obyvatel kmene Tsimane v jihoamerické Bolívii. Existuje mnoho teorií, pořád se ale neví, proč teplota těchto populací klesla.

Apple je lidumil a podporuje malé vývojáře

Od ledna 2021 sníží Apple svou provizi na App Storu na 15 %. Tento vstřícný krok nabízí vývojářům, kteří si ročně na svých aplikacích vydělají méně než 1 milion dolarů. „App Store Small Business Program“ bude k dispozici drtivé většině vývojářů aplikací pro iOS. Loni vykázal App Store příjmy v odhadované výši 50 miliard dolarů. Apple neprozradil, jak velká část jeho příjmů bude sníženou provizí ovlivněna. Nový program bude spuštěn od 1. ledna a vývojáři se do něj budou muset přihlásit.

Zdroj: TLDR

Diskuze k článku