Průměrný uživatel Facebooku nezná 7 procent přátel

Vyplývá to z aktuálního průzkumu Pew Research. Zatímco internet využívá asi 79 procent amerických dospělých, 59 procent jich je na některé sociální síti. Nejpopulárnější je Facebook (92 procent z těch, kdo jsou na sociální síti), následuje MySpace (29 procent), LinkedIn (17 procent) a Twitter (13 procent). Od roku 2008 se počet uživatelů sociálních sítí více než zdvojnásobil a podstatně se zvýšil jejich věkový průměr.

Mezi jednotlivými sociálními sítěmi se výrazně liší způsob, jak s nimi uživatelé zacházejí. Zatímco Facebook navštěvuje denně 52 procent jeho uživatelů a Twitter přesně třetina, u MySpace je to jen 7 procent a u LinkedIn jen 6 procent.

Pokud jde o skladbu přátel na Facebooku, nejčastěji jimi byli spolužáci ze střední školy, tvořili v průměru 22 procent přátel náhodného uživatele. 12 procent tvořila širší rodina, 10 procent kolegové z práce, 9 procent spolužáci z vysoké školy. Necelá třetina přátel nespadala do žádné jednoznačné kategorie, zhruba 7 procent jich byli lidé, které uživatelé osobně nikdy nepotkali. Kolem 3 procent byli lidé, které uživatel potkal pouze jednou.

Ankety, na jejichž základě byla studie zpracována, byly provedeny mezi 2255 Američany v období mezi říjnem a listopadem minulého roku.

Via TC