Propojí se Facebook i s těmi, kteří nemají profil?

Vztahové statusy jsou na Facebooku velmi oblíbené a uživatelé dávají rádi vědět, zda jsou či nejsou zadaní. Nemusí to říkat každému zvlášť, stačí upravit informace na profilu a během pár vteřin mají přátelé i potenciální partneři jasno. Pokud tedy protějšek používá Facebook, samozřejmě, a přesně to je kámen úrazu.

Právo na jméno

Můžete sice zaškrnout možnost, že jste zadaní, nemáte však možnost napsat ručně jméno toho, kdo je vaším partnerem a není na Facebooku. Cílem sociálních sítí je, aby si na nich vytvořilo profil co nejvíce uživatelů, a právě tohle jedna z možností, jak je k tomu donutit.

Nemožnost napsat jméno svého partnera se však nelíbí neziskové organizaci Love Better Camp. Proto spustila minulý týden stránky s názvem Keep Marriage Visible. Snaží se přesvědčit ostatní, že manželé mají mít právo uvést na svém profilu jméno svého protějšku, i když ten svůj profil na Facebooku nemá. Jejich řešení je prosté: uživateli, který zaškrtne, že je zadaný, by měla být k dispozici kolonka, kam napíše jméno svého manžela nebo manželky.

Budeme asimilováni?

Facebook jednoduše zaujímá v životech nemála uživatelů velmi důležité místo a chtějí na něm nalézt i další důležité části svého života. Někteří proto mají  pocit, že Facebook diskriminuje uživatele, jejichž partneři a přátelé Facebook nepoužívají. I přesto je totiž chtějí propojit se svým profilem.

Pravda, už nyní jsou lidé odmítající Facebook naštvaní, že se tam zobrazují například jejich fotografie. Na druhou stranu má Facebook ambice neustále se zvětšovat a s tím roste i jeho důležitost v každodenní komunikaci. A jakmile bude hrát v našich životech dostatečně výnamnou roli, začne nám přirozeně chybět vše, co na Facebooku není. Jak se zdá, ta chvíle se blíží.

Via AF