Projekt mobilních plateb Isis konečně čeká testování v praxi

Zatímco služba Google Wallet rozjela své služby již během minulého roku a pomalu se chystá do Evropy, Isis z dílny obřích amerických operátorů Verizon, AT&T a T-Mobile se stále ještě připravuje. Tento stav by ale prý již neměl trvat dlouho. Podporu od velkých karetních společností jako jsou Visa, Mastercard a American Express získal Isis již loni, stejně jako podporu od výrobců telefonů, mezi nimiž nechybí HTC, Motorola, RIM, LG a Samsung.

Poslední, co bylo třeba zařídit, tak byli partneři z bankovního sektoru. První tři z nich ohlásila aliance operátorů právě dnes na akci Mobile World Congress v Barceloně. Jsou jimi Chase, CapitalOne a Barclaycard.

Mobilní aplikace Isis

Kromě toho Isis ukázal jisté náznaky, jak bude vypadat mobilní aplikace, přes kterou budou platby probíhat, viz obrázek. Pokud jde o termín, kdy bude přes systém poprvé možné platit, zatím je známo jen to, že letos v létě Isis spustí testovací provoz ve vybraných amerických lokalitách, mezi nimiž má být Austin v Texasu a Salt Lake City v Utahu. Širší zpřístupnění mobilních plateb se očekává až během příštího roku.

Via TC