Prohlížeč Seznamu funguje, používá ho stále více lidí a získává nové funkce

Kdo není napojen na služby Seznam.cz, například na jeho Email, nemusí mu vlastní internetový prohlížeč dávat velký smysl. Jenže Seznamu jeho prohlížeč funguje a meziročně zaznamenal velký příliv nových uživatelů. Seznamácký prohlížeč proto nyní získává několik nových funkcí.

Po třech a půl letech od startu nyní prohlížeč od Seznam.cz používá denně na 400 tisíc unikátních uživatelů na mobilních zařízeních a 70 tisíc na desktopu, což představuje proti loňskému roku nárůst o 32, respektive 51 procent. Loni na Seznam.cz chodilo z Androidu a iOS o téměř 100 tisíc lidí méně.

Na mobilních zařízeních je zajímavé také to, že se podílem dostal seznamácký prohlížeč na iOS dokonce i před Safari, nicméně výsadní postavení si tu i nadále drží Chrome od Googlu. Firma každopádně neustále hledá skulinky, jak by se dokázala se svým prohlížečem dostat významněji i na Android.

Prohlížeč od Seznamu je určen především pro ty, kteří využívají mnohé jeho služby, proto je dole uprostřed velké tlačítko pro otevření domovské stránky Seznam.cz a vedle tlačítko pro rychlý přechod do poštovní schránky. Právě homepage byla v nové verzi přepracovaná a je hybridní a napůl nativní, což znamená, že se po kliknutí na tlačítko načte prakticky okamžitě.

Obecně je nová verze prohlížeče Seznam.cz, jež byla dnes spuštěna jak pro počítače, tak pro iOS a Android, dvakrát rychlejší, protože vývojáři od základů přepsali a zoptimalizovali kód. Zároveň Seznam propojil vyhledávací pole na své domovské stránce s adresním řádkem v prohlížeči, takže se uživatel rychleji dostane na vybrané webové stránky, kdy nemusí nutně jít přes výsledky vyhledávání.

Jelikož je seznamácký prohlížeč stále populárnější na mobilních zařízeních, soustředila se v nové verzi firma právě na ně. Pomocník pes Krasty je ukrytý v pravém horním rohu a jakmile vám může s něčím pomoct, vykoukne – umí tak velmi jednoduše přeložit stránku z angličtiny nebo němčiny (další jazyky budou následovat) do češtiny nebo při čtení recenze na iPhone umí přes Zboží.cz rovnou vyhledat, kde ho nejlevněji koupíte.

seznam-infografika3

Diskuze k článku