Připravte se, nákupy přes mobil se rychle rozjíždí

Zatímco 10 procent dotázaných uvedlo, že si již zboží přes mobilní telefon zakoupili, 20 procent jich sice podobný krok ještě neučinilo, ale během příštího roku to mají v plánu změnit. Pro online obchodníky to znamená, že by se měli mobilnímu nakupování lépe přizpůsobit, aby zbytečně neztráceli potrenciální zákazníky.

Ačkoli existuje celá řada aplikací pro přístup k internetu, mobilní veřejnost silně preferuje normální web. Vůbec nejsilnější preference byla ve Velké Británii, kde prohlížeče před aplikacemi preferuje 70 procent mobilních uživatelů. Podobných hodnot dosáhl mobilní internet i ve Francii, tam je to 68 procent lidí. Jedinou sledovanou zemí, kde vedly aplikace nad prohlížeči, bylo Polsko, a ani zde nešlo o příliš přesvědčivý výsledek, když se jazýček vah klonil k aplikacím pouze 45 ku 39 procentům.

Vůbec nejvděčnější demografickou skupinou z hlediska online nakupování jsou lidé mezi 35 a 54 lety, kteří v průměru za rok online utratí 2111 dolarů. Celkem 62 procent nakupujících si někdy pořídilo oblečení nebo obuv, 59 procent knihy a časopisy a 47 procent investovalo online do cestování.

Via BR