Přihlašte se do sociálních sítí hlasem či obličejem

Novou technologii vyvinuli vědci na univerzitě v Manchesteru v rámci evropského projektu MoBio (mobile biometry). Tým badatelů vytvořil mobilní demo aplikaci, která uživatele na základě jeho obličeje či hlasu přihlásí do Facebooku, Twitteru nebo do Gmailu. Vývojářské práce skončily teprve tento měsíc a zájem o využívání technologie už údajně projevilo hned několik velkých jmen mobilního trhu.

Jeden z vědců, Dr. Philip A. Tresadern, upozorňuje, že mysleli i na ochranu před zneužitím technologie. Ani v případě, že by se někdo snažil kameru chytrého telefonu ošálit například fotografií jeho majitele, neuspěl by: „Můžeme snadno zkontrolovat, zda jsou přítomné nějaké pohyby, například pohyby očí“.

Tato novinka obzvlášť nabývá na zajímavosti, když si vzpomeneme na nedávno představenou vizi Facebooku stát se jednou univerzálním systémem pro mobily. Je tedy možné, že to bude právě Facebook, přes nějž se budeme v budoucnu přihlašovat i ke spoustě dalších aplikací. S trochou štěstí k tomu bude stačit párkrát zamrkat na mobil.

Via TNW