Prezentace: Technologické trendy podle Kleiner Perkins

Prezentace o 114 slidech je rozdělena do pěti kapitol – Basic Stats, Re-Imagination, Economy, „USA, Inc.“ a Bubble. V první kapitole jsou zajímavá například data o počtech uživatelů internetu a mobilních telefonů, o prodejích nových mobilních přístrojů či rovnováze mezi mobilními platformami. Zmíněny jsou i výzvy pokud jde o monetizaci mobilních uživatelů, se kterou nemá problémy jen Facebook, přestože se o jeho problémech v této oblasti nejvíc mluví, ale potýká se s ní například i Google.

Druhá kapitola je věnována především tomu, jak nové technologie mění způsob našeho života a to, co považujeme za běžné. Ekonomická část, která v obecnější rovině zahrnuje všechny tři poslední kapitoly, je zaměřena především na USA, rozhodně ale obsahuje zajímavé úvahy o tom, zda se technologický svět nachází v bublině či ne.

Možná nejzajímavější postřeh je, že příliš draho je pouze v oblasti soukromých technologických společností, kdežto u veřejně obchodovaných firem jsou ceny přiměřené. Odpovídá tomu nakonec vývoj cen většiny technologických titulů, které v poslední době vstupovaly na burzu a s výjimkou LinkedIn významně ztrácely. Meeker například prohlásila, že z fondu o velikosti miliardy dolarů určeného na tuto oblast neutratila společnost v prvním čtvrtletí ani dolar právě kvůli přehnaným valuacím.

KPCB Internet Trends 2012

Via BI