Překladač jazyků a další novinky z Google Glasses

Google Glasses jsme shodou okolností zmínili včera jako jeden z konceptů, který bychom vážně chtěli vidět ve skutečném světě. A hned se objevilo několik novinek, díky nimž to platí ještě víc. Brzy se augmentované brýle dostanou do rukou nezávislých vývojářů a první z nich už ukazují, že můžeme očekávat velké věci.

Svůj první koncept ukázal velký fanoušek celého projektu Will Powell, zatím v trochu neohrabaném technologickém provedení s využitím již dostupných aplikací z jiných zařízení, ale přesto v zásadě jednoduchý a funkční. Na videu vede španělsko-anglickou konverzaci se svou sestrou, jejíž slova se v podobě titulků jen s malou prodlevou překládají na displej brýlí. Musíme uznat, že ta představa je vážně hodně lákavá…

Vývojářům, kteří v rámci konference Google I/O využili možnost za 1500 dolarů si prototyp brýlí objednat, také došel do schránek první e-mail, a to přímo od zakladatele společnosti Sergeye Brina. Je z něj zjevné, že Google tuto příležitost nenabídl proto, aby přednostně poskytl svým největším fanouškům novou hračku, ale že počítá s aktivní podporou všech zúčastněných na testování a zdokonalování produktu a hledání všech jeho možností.

V rámci dopisu Brin popsal také jednu z nových funkcí, kterou je možnost automatického pořizování fotek v určitém intervalu (v tomto případě po deseti vteřinách). Rozlišení sice není velké, ale pokud jde o zachycení unikátního okamžiku, nemusí být až tak rozhodující. Obzvlášť v době, kdy si mnozí zvykli fotit i dovolenou na mobil, protože jim to tak zkrátka stačí. Další novinky kolem projektu lze sledovat na stránce Project Glass na Google+, ne všechny statusy jsou ale bohužel veřejné.

Takže, vážení vývojáři, nezklamte nás!

Via TNW, TC