Přehled zemí, jejichž internet ovládl Facebook

V comScore žebříčku států, v nichž Facebook dominuje trhu s podílem vyšším než 86 procent, najdeme jak státy, kde je internet realitně rozšířený (Izrael), tak země typu Indonésie, kde má přístup k internetu jen 12,3 procenta lidí. V tomto kontextu je také potřeba skutečné rozšíření Facebooku v daných státech vnímat.

1. Filipíny

Uživatelů internetu: 29,7 %
Z toho uživatelů Facebooku: 93,9 %

Země získala přezdívku „hlavní město sociálních sítí světa“, protože nasycenost sociálními sítěmi atakuje hranici 95 procent a je tedy mimořádně vysoká. V celé jihovýchodní Asii patří Facebook k nejpopulárnějším webovým stránkám a je zde dokonce oblíbenější než gigant Google.

2. Izrael

Uživatelů internetu: 71,6 %
Z toho uživatelů Facebooku: 91,0 %

Izraelci tráví velkou část svého času online na sociálních sítích. V průměru jde o 9,2 hodiny za měsíc. V tomto směru jsou hned druzí za Rusy. Izrael má nejvíce uživatelů internetu z celého tohoto seznamu – nejméně 71,6 procenta populace má přístup k internetu. Drtivá většina z nich pak navštěvuje i Facebook.

3. Turecko

Uživatelů internetu: 45 %
Z toho uživatelů Facebooku: 90,9 %

Turecko má nejvyšší podíl využití Facebooku ze všech euroasijských zemí. Průměrný Turek stráví na sociálních sítích 7,6 hodiny měsíčně.

4. Chile

Uživatelů internetu: 50 %
Z toho uživatelů Facebooku: 90,2 %

Každý druhý obyvatel Chile má přístup k internetu, což je nejvíce ze všech zemí Latinské Ameriky. Podle výzkumu comScore zde lidé stráví celých 28,5 procenta z času online na sociálních sítích. Oproti loňskému roku jde o nárůst o 8,9 procenta. Sociální sítě jsou tak v Chile nejoblíbenější aktivitou na internetu.

5. Argentina

Uživatelů internetu: 64,4 %
Z toho uživatelů Facebooku: 89,2 %

Také v Argentině se Facebook stal mimořádně populárním. Podobně jako v Chile zde téměř 28 procent času stráveného online patří sociálním sítím.

6. Malajsie

Uživatelů internetu: 64,6 %
Z toho uživatelů Facebooku: 88,4 %

Vraťme se zpět do Asie. Zde se druhou nejvyšší saturací Facebooku v jihovýchodní Asii může pochlubit právě Malajsie. Nejpopulárnější aktivitou na sociálních sítích je tu sdílení fotografií. Mezi lety 2009 a 2010 došlo v Malajsii ke zvýšení podílu sdílení fotografií online na celých 57 procent.

7. Indonésie

Uživatelů internetu: 12,3 %
Z toho uživatelů Facebooku: 87,5 %

Indonésie má nejnižší procento uživatelů s přístupem k internetu mezi zeměmi tohoto žebříčku, jen 12,3 procenta. Facebook je i zde jedním z hlavních důvodů, proč lidé na internet chodí. Také indonéský Twitter zaznamenal na začátku roku 2011 zvýšený zájem – navštívilo jej 22 procent uživatelů internetu, což je pro Twitter čtvrtý největší podíl mezi všemi zeměmi světa.

8. Peru

Uživatelů internetu: 27 %
Z toho uživatelů Facebooku: 87,2 %

Jen necelá třetina Peruánců používá internet. Nicméně drtivá většina z těch, kteří přístup k internetu mají, využívá velkou měrou také sociální sítě.

9. Kolumbie

Uživatelů internetu: 48,7 %

Z toho uživatelů Facebooku: 86,9 %

Více než 86 procent Kolumbijců s přístupem k internetu stráví každý měsíc na Facebooku průměrně 4,6 hodiny (údaj ze září 2010). Kolumbie má nejrychleji rostoucí internetový trh v Latinské Americe. Během loňského roku přibylo v Kolumbii 31 procent uživatelů, čímž země dosáhla celkového počtu 11,8 milionů unikátních návštěvníků.

10. Venezuela

Uživatelů internetu: 37,7 %
Z toho uživatelů Facebooku: 86,2 %

I když je tento článek zaměřený na rozšíření Facebooku, u Venezuely nesmíme opomenout obrovskou popularitu Twitteru. Ten je zde třetí nejpopulárnější online aktivitou. Celá pětina uživatelů internetu ve Venezuele má svůj vlastní Twitter účet. A to včetně prezidenta Hugo Cháveze, který má na Twitteru jeden a půl milionu následovníků. Tím se stává druhou nejsledovanější politickou osobností po Baracku Obamovi. Sociální média tak hrají obrovskou roli nejen v běžném životě Venezuelců, ale také ve venezuelské politice.

Via ST