Přátelé pomohu ochránit váš Facebook účet před krádeží

Jak již v název napovídá, v rámci Trusted Friends zvolíte tři přátele, kterým nejvíce věříte. Následně v případě, že váš účet někdo hackne, ukradne, či prostě jen zapomenete heslo, a kdy zároveň nebudete mít přístup k e-mailu, kterým by vás Facebook běžně kontaktoval, rozešle největší sociální síť těmto třem přátelům speciální kódy. Přátelé je předají vám, vy je zadáte do připraveného formuláře a účet bude opět váš.

Trusted Friends

Druhou novinkou, kterou Facebook nyní testuje, je zabezpečený vstup do aplikací. Až do nynějška k přístupu k aplikaci propojené s vaším účtem stačilo, abyste se přihlásili do tohoto účtu. S novinkou by navíc mělo být možné nastavit si ke každé aplikaci heslo, bez nějž by jí nebylo možné využívat. To je od Facebooku rozhodně krok správným směrem.

Nebudeme hned strašit přímo kradením účtu, mnohem běžněji se může stát třeba to, že se zapomenete odhlásit v místě, kde k počítači přijde někdo další hned po vás. Ačkoliv to, že za vás někdo sklidí virtuální pole, by vám třeba vadit nemuselo, můžete mít na Facebooku i jinou aplikaci, kam o přístup jiných lidí v případě podobného drobného selhání rozhodně nestojíte.

K oblasti bezpečnosti Facebook tentokrát vytvořil i infografiku, naleznete ji zde.

Via FB