Pozvánka: Wikinomics Forum je nabité a zdarma

To, co vypadalo před lety jako bláznovství, je dnes jedním z principů nového přístupu v byznysu, označovaným někdy také jako wikinomie podle stejnojmenné knihy Dona Tapscotta a Anthonyho Williams. Právě u příležitosti českého vydání Wikinomie proběhne zítra, 4. prosince 2010, jednodenní otevřená konference Wikinomics Forum 2010, kterou pořádají ÚISK FF UK, ÚTIA AV ČR, Unisona Studio a Google User Group CZ.

Na programu je více než 40 vystoupení z celé řady oblastí a institucí, namátkou třeba z Akademie věd, Googlu, Univerzity Karlovy, ČSOB či Red Hatu. V praxi se tak na Filozofické fakultě setkají v rovnocenné pozici výzkumníci, zástupci byznysu, lidé ze státní správy, členové open source komunity i zástupci neziskového sektoru. Hlavní keynote akce bude mít v 16:00 ekonom Tomáš Sedláček. Konference je součástí projektu Wikikonference, v rámci které bude na FF UK běžet i paralelní program Wikimedia ČR a akademického projektu WikiSkripta.

Vstup na celou akci je zdarma, doporučené vlezné je jakákoli užitečná věc pro ostatní účastníky – nákup kávy, koblihy pro pár lidí na coffeebreaku, láhev vína na afterparty… jak je komu libo. Další informace o akci na www.wikinomie.cz. Server tyinternety.cz je partnerem konference.