Pozvánka: Třetí setkání českých indie game vývojářů

Setkání indiegames.cz je plánováno na 14. března od 19 hodin a poprvé se uskuteční mimo prostory HUBu. Novým domovem mu budou netradiční prostory Prager Kabarettu u zastávky metra Vltavská. Nově by se také mělo více zapojit publikum a z části každého vstupu se stane diskuse. Vstupné je jako obvykle dobrovolné, leč doporučené.

Na co se mimo jiné těšit? Jak zabezpečit vývoj hry po finanční stránce poradí Marek Rosa (Miner Wars 2081). Podělí se nejen o zkušenosti s vývojem a propagací, ale především fundraisingem – dosud dokázal získat skoro 15 tisíc předplatitelů a milion eur od českých investorů.

Vytvořit hru kombinující prvky realtime strategie, tower defense, puzzle a dalších žánrů by za normálních okolností byl úkol na několik měsíců. V rámci Prague Game Jam 2012 se o to tým, jehož zkušenosti bude prezentovat Ján Ilavský, pokusil za pouhých 48 hodin. Jak to všechno dopadlo se můžete dozvědět právě na březnovém setkání.

O získání ocenění FWA Mobile Of The Day Award pro svou vůbec první mobilní hru bude zase mluvit Jakub Svoboda ze studia Falanxia. A také o tom, jak se shánějí novinářské kontakty, vydavatelé a partneři na Game Developers Conference v San Franciscu.