Pozdvižení na Facebooku. Nová pravidla brání tvůrcům stránek reagovat na komentáře

Správci stránek nemohou na komentáře reagovat, pokud jim to uživatelé sami neumožní. Jediné, co v tuto chvíli mohou udělat, je sami požádat uživatele, aby prověřili svá nastavení. Pro povolení komentářů je třeba jít následující cestou:

Účet – Nastavení soukromí – Sdílení na Facebooku. U odkazu „Povolení okomentovat vaše příspěvky“ je nutné nastavit povolení do polohy Všichni, nestačí tedy ani Přátelé, ani Přátelé přátel.

Lze jen doufat, že tato chaotická změna nezůstane v provozu příliš dlouho. Mohla by totiž odradit nejednoho fanouška, který má zájem o vzájemnou komunikaci. Soudě ze zmatenosti i mnohých provozovatelů stránek se nedá očekávat, že by běžní uživatelé s tímto faktem byli obeznámeni.

UPDATE Podle některých reakcí stále existuje naděje, že jde jen o nepříjemnou chybu nebo nezamýšlený důsledek jiného kroku. Čekáme na nové informace, jak od původního zdroje, tak jinde.

UPDATE 2 Český Candytech zahraniční zprávy dementuje a uvádí následující, zatím také jen nepotvrzenou informaci: „Důležitá zpráva pro všechny správce stránek! Pokud se vám nedaří komentovat zprávy od uživatelů, nezoufejte. Nejedná se o novou „funkci“, ale dočasnou chybu. Máme potvrzeno od oficiálního zástupce Facebooku. Určitě nedoporučujeme přesvědčovat uživatele, aby umožnili komentování všem!“

UPDATE 3 Facebook chybu konečně oficiálně přiznal, na jejím odstranění se pracuje. Jednoznačným doporučením je tedy nic nedělat a čekat.

Via TNW