Polovina lidí by si koupila telefon s iOS, Andoid jen třetina

Z průzkumu ChangeWave vyplynulo, že nejvíce osob přemýšlejících nad nákupem chytrého telefonu by upřednostnilo iOS. Zatímco přístroje s tímto systémem uváděli respondenti v 46 procentech případů, Android měl jen 32 procent hlasů. Pouhá 4 procenta uvedla RIM, který kvůli tomu v rámci pravidelných čtvrtletních průzkumů dosáhl na historické minimum. Umístění dalších operačních systémů ChangeWave neuvádí, i když v celkovém součtu hlasů chybí 18 procent respondentů, kteří museli uvést jinou odpověď než některou z těchto tří.

Preference těch, kdo v příštích 90 dnech chystají nákup chytrého telefonu

Zvláštní také je, že v posledních měsících byl Android uváděn jako jednička na americkém trhu se smartphony, když měla podle comScore už v únoru telefon s tímto operačním systémem vlastnit plná třetina všech majitelů chytrých telefonů. Průzkum ChangeWave probíhal z větší části právě v USA, odkud pocházelo 89 procent respondentů, jen 11 procent jich bylo neamerických.

Podíly velmi spokojených uživatelů v rámci různých mobilních platforem

Průzkum se zabýval i spokojeností uživatelů z pohledu toho, jaký operační systém používají. Nejlépe dopadl opět iOS a druhý byl Android. Nízká hodnota Windows Phone OS je způsobena tím, že nejlepší hodnocení Velmi spokojen uvedlo u Windows Mobile jen 14 procent dotázaných. Naproti tomu Windows Phone 7 si vedl s 57 procenty velmi spokojených uživatelů dokonce lépe než Android.

Via ChW