Podpořte zajímavý český filmeček ve finále Super Shorts

Film Ondřeje Hudečka je jedním z těch, které jsou od začátku myšleny tak, aby byly pouštěny online a záměrně využívá grafické prvky používané v online přehrávačích. Nyní se dostal do finále prestižního mezinárodního festivalu Super Shorts 2011 a už jen proto stojí za pozornost. O co jde? O zločin, trest a život herce.

Kromě rozhodování poroty je také vyhlášena divácká soutěž, ve které vyhraje film s nejvyšším počtem views. Super Shorts 2011 mají partnerství s DailyMotion, na jejichž úvodní stránce se v průběhu jednoho týdne postupně promítají jednotlivé filmy z dané kategorie (nejlepší režie, střih atd.), tak jako to bývá u skutečných festivalů v reálném světě.

Podle Hudečka jde o zajímavou a stále ještě nevytěženou oblast, zejména díky možnostem jako je tvorba krátkých filmů pro mobily a další přenosná zařízení. V řadě zemí typu Japonska se tvůrci začínají soustředit tímto směrem a vyrábějí se krátké filmy například do metra pro cestující. Krátké filmy tak už nejsou jen příprava na „celovečerák“, ale stává se z nich samostatný formát, který se dá využít díky internetu téměř všude nejen jako reklama, ale i zdroj zábavy.